Kapelusz czy czapka? Co wybrać do płaszcza?

Kapelusz czy czapka? Co wybrać do płaszcza?

19 maja, 2022 0 By kastef

Płaszcz to idealne okrycie wierzchnie na okres jesienny i zimowy. Doda szyku kobiecie w każdym wieku. Nosimy go, gdy panują niskie temperatury, a aura wymaga noszenia nakryć głowy, gdyż jest po prostu zimno. Co założyć do płaszcza? Kapelusz czy czapka?


Czy kapelusz to dobry pomysł?

Kapelusz to bardzo eleganckie nakrycie głowy. Kiedyś wszystkie panie nosiły kapelusze, ale teraz coraz rzadziej spotyka się noszące je kobiety. Szkoda, bo potrafią idealnie dopełnić stylizacji.

Do płaszcza pasować będą zarówno modele z wąskim jak i szerokim rondem. Te pierwsze można nosić do codziennych zestawów. Są mniej oficjalne, a ładnie podkreślą urodę płaszcza. Kapelusze z szerokim rondem są bardziej wytworne, więc możemy je założyć, kiedy wieczorem wybieramy się do teatru. Pamiętajmy, by dobrać ładną, jedwabną apaszkę lub szal oraz długie, cienkie rękawiczki, wykonane na przykład z delikatnej skóry naturalnej.


Jak wybrać kapelusz?

Wybierając kapelusz, należy pamiętać, by był dobrany kolorystycznie do płaszcza. Może więc być zarówno o kilka tonów jaśniejszy bądź ciemniejszy. Można także zdecydować się na taki w kontrastowym kolorze, który doda nieco ekstrawagancji. Drobne i niskie kobiety powinny nosić małe kapelusze, z dwoma wgięciami z przodu. Wyższe panie mogą wybrać kapelusze z odrobiną męskiego akcentu, na przykład melonik lub kaszkiet. Odpowiednio dobrany kapelusz dodaje tajemniczości i oryginalności. Pamiętajmy, że, podobnie jak szpilki, wymaga odpowiedniej oprawy. Nie nośmy do niego sportowego plecaka, ale możemy pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji. Tego typu nakrycie głowy musi po prostu być spójne z resztą stroju.


Dobieramy czapkę do płaszcza?

Z eleganckim płaszczem zestawić można także czapkę. Do płaszcza nie pasują jednak zwykłe, sportowe nakrycia głowy. Ładnie wyglądają wełniane czapki wyglądające jak toczek. Dobrym wyborem jest także pilotka, najlepiej wełniana lub wykonana z futra naturalnego lub sztucznego. Panie wybierają czapki beżowe, różowe lub niebieskie, które nieco rozświetlają bure, zimowe stylizacje. Możemy również kupić czapkę szarą lub czarną, jeśli pasują do koloru płaszcza. W takim wypadku monotonię przełamie piękny szal. Warto poszukać wełnianego, eleganckiego, w symetrycznie rozłożony, prosty wzór. Panie, które noszą płaszcze w stylu sportowej elegancji, mogą do nich dobrać zupełnie proste czapki z delikatnymi zdobieniami (na przykład małymi kryształami), które dodają szyku.

Wybierając nakrycie głowy, zastanówmy się, czy chcemy być bardzo eleganckie. Jeśli tak, wybierzmy kapelusz. Czapka jest mniej wytworna, ale również może dodawać uroku. Ma być ładnie i wygodnie.