Kroje spodni męskich – najmodniejsze modele

Kroje spodni męskich – najmodniejsze modele

17 listopada, 2022 0 By kastef

Spodnie jeans męskie są w modzie od lat i nic nie wskazuje na to, aby ten stan rzeczy miał kiedykolwiek ulec zmianie. Nic dziwnego, ponieważ spodnie takie są bardzo praktyczne i odporne na uszkodzenia, a ponadto występują w tylu różnego rodzaju odmianach, ze można dobrać je do każdej męskiej sylwetki.

A jakie są obecnie trendy w modzie? Jakie spodnie jeans męskie są najbardziej cenione wśród znawców dobrego stylu?


Dżinsy ponadczasowe

Niezależnie od sezonowych mód, są takie spodnie jeans męskie, które zawsze będą trendy. To legendarne jeansy model 501. Wykonane z niezwykle grubego denimu o regularnym kroju, stanowią wzór wyjściowy dla wariacji na temat męskich spodni. Aktualnie wszystkie spodnie jeans są na ich wzór zszywane są za pomocą żółtych lub pomarańczowych nici, a obowiązkowa w nich jest mała kieszonka w przedniej kieszeni po prawej stronie.


Jakie spodnie dżinsowe są aktualnie polecane?

Na 2016 rok jest kilka modeli jeansów polecanych przez kreatorów i znawców mody. Pierwsze to tzw. „boyfriend jeans”. Są to spodnie jeans męskie z przetarciami i rozdarciami, które sprawiają wrażenie mocno znoszonych. Jest to jednak efekt starannie zaplanowany, a polecane wszystkim osobom, które preferują luźny styl – doskonale komponują się z nimi jasnego koloru t-shirty.  Nawiązują one do popularnych w drugiej połowie lat 90. jeansów z rozdarciami na kolanach, to jednak rozdarcia te mogą znajdować się na całej długości nogawki, najczęściej z przodu, rzadko kiedy z tyłu.

Inny modny fason „spenser”. Są to dżinsy dla panów szczupłych. Mają niską talię, a ich nogawki delikatnie zwężają się ku dołowi. Modne i nowoczesne, ale w przeciwieństwie do „boyfriend jeans” nie ma na nich żadnych rozdarć. Kolejne warte uwagi spodnie jeans męskie to „Crank”. Charakteryzuje je prosta nogawka oraz niski stan. Polecane są dla panów ceniących sobie wygodę, a nadają się nie tylko na co dzień, ale również i na oficjalne spotkania.

Dżins nadaje się do pracy, wyjścia na dyskotekę, a także kolację przy świecach. Dlatego też spodnie jeans męskie powinny znajdować się w szafie każdego mężczyzny. Jeśli (tak jak robią to panie), dobierzemy je dobrze do sylwetki – będziemy prezentować się męsko i na czasie.