Portfel dla mężczyzny – najpopularniejsze modele

Portfel dla mężczyzny – najpopularniejsze modele

19 marca, 2022 0 By kastef

Mimo że w dzisiejszych czasach większość płatności dokonuje się za pomocą kart lub nawet smartfona, to jednak portfel wciąż jest potrzebny do noszenia gotówki. A nic nie stoi na przeszkodzie, aby przenoszona była w czymś eleganckim. Na szczęście portfele męskie są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie i w rozsądnej cenie.


Czy portfele są uniwersalne?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. W zależności od przeznaczenia, portfele męskie mogą być przeznaczone do noszenia w kurtkach i kieszeniach spodni, jak również dedykowana panom noszącym na co dzień garnitury i marynarki. Portfele tego drugiego typu są znacznie mniejsze, dzięki czemu nie wybrzuszają kieszeni osoby noszącej. Dlatego też ważne jest, w jakiej sytuacji będzie nosić się dany portfel. Osoba młoda, aktywna, nie potrzebuje eleganckiego portfela ze skóry, natomiast szacowany biznesmen nie będzie używać portfela materiałowego, który doskonale nadaje się na letnią szaloną wyprawę.


Portfele męskie – jakie modele można polecić?

Od lat bezustannie w modzie są skórzane portfele o klasycznym kształcie i wielkości. Popularnych producentów jest wielu, a niektóre marki uchodzą za wręcz kultowe. Portfele męskie  od nowoczesnych projektantów są zwykle podłużne, a materiał ich wykonania to wysokogatunkowa skóra. Modele te przeznaczone są dla osób ubierających się elegancko. Dobry wybór to także modele zamszowe. Producenci wykonują je z różnego rodzaju skór – od wołowych po aligatora, dlatego też niektóre z nich osiągają bardzo wysokie ceny i kupowane są przez osoby chcące podkreślić swój wysoki status.

Istnieją też ekskluzywne portfele w zasięgu budżetu średniozamożnego człowieka, a warto je kupić zarówno ze względu na eleganckie wykonanie, jak i praktyczność – oprócz kieszenie na bilon i ośmiu miejsc na karty kredytowe znajdują się w nim również dwie przegrody na banknoty i siedem dodatkowych kieszeni. Eleganckie dodatki zaś, dodają mężczyźnie prestiżu, nawet jeśli ich zawartość jest nieco uboższa.


Designerski czy zwykły?

Tak i jak w każdym innym segmencie sztuki użytkowej, taki i  portfele męskie doczekały się swoich „designerskich” wydań. Mogą wyglądać niczym banknoty, kolorowe szaliki, itp. Cechują je często jaskrawe barwy, Tego typu portfele męskie doceniane są przede wszystkim przez ludzi młodych oraz artystów, pozwalając kojarzyć się z osobą oryginalną i będącą na czasie.

Warto zatem zwrócić uwagę na ten męski dodatek, gdyż, dobrze dobrany, potrafi nadać mężczyźnie prestiżu i charakteru.